Studia w Hiszpanii

Hiszpania, kraj o niezwykłej urodzie, jest domem dla jednych z najstarszych uniwersytetów w Europie i kolebką jednego z najważniejszych języków na świecie: hiszpański. Będąc członkiem Unii Europejskiej od 1986 roku, Hiszpania stała się najbardziej popularnym miejscem dla studentów w ramach programu wymiany edukacyjnej Erasmus oraz letnich programów studiów za granicą.

Dlaczego warto studiować w Hiszpanii

Bez względu na to, czy planujesz studiować w Hiszpanii studia licencjackie (Spanish Grado), magisterskie (Spanish Máster) lub doktoranckie (Spanish Doctorado), czy też zapisać się na wakacyjny program studiów za granicą, znajdziesz programy odpowiadające Twoim osobistym preferencjom i wykształceniu akademickiemu. Z 49 publicznymi instytucjami szkolnictwa wyższego i 29 prywatnymi instytucjami, Universidades, Hiszpania oferuje szeroką gamę programów na wszystkich kierunkach studiów.

Studenci międzynarodowi mogą studiować w Hiszpanii. Według najnowszych statystyk opublikowanych przez Narodowe Ministerstwo Edukacji), ponad 51.000 międzynarodowych studentów zdecydowało się studiować w Hiszpanii, a prawie 25.000 studentów zdecydowało się na studia magisterskie w roku akademickim 2014/15. Chociaż nie opublikowano jeszcze bardziej aktualnych danych, tendencja ta pokazuje, że Hiszpania jest preferowanym miejscem studiowania w Europie.

Jednym z głównych powodów, dla których studenci przyjeżdżają do Hiszpanii, jest jej kultura. Malarze światowej sławy, tacy jak Pablo Picasso, Salvador Dalí, Diego Velázquez, czy Joaquín Sorolla; laureaci Nagrody Nobla, tacy jak Severo Ochoa, Juan Ramón Jiménez czy Santiago Ramón y Cajal; lub pisarze tacy jak Miguel de Cervantes Saavedra, Lope de Vega, Gustavo Adolfo Bécquer czy Miguel de Unamuno, wszyscy są Hiszpanami i wnieśli znaczący wkład w światową literaturę, medycynę, sztukę, technologię i dziedziny społeczne.

Innym powodem, dla którego studenci uczą się w Hiszpanii, jest język. Język hiszpański jest drugim językiem na świecie pod względem liczby ludności posługującej się językiem ojczystym. Jest to również jeden z najpopularniejszych wyborów dla wielu studentów na całym świecie podczas nauki języka obcego. Podczas gdy większość programów w Hiszpanii oferowana jest w języku hiszpańskim, coraz więcej programów oferowanych jest w trybie angielskim lub dwujęzycznym, hiszpańskim i angielskim. Stanowi to doskonałą okazję do dostosowania się do życia studenckiego w Hiszpanii i uzyskania dyplomu w trakcie nauki jednego z najważniejszych języków na świecie.

Niezależnie od tego, czy jest to tętniący życiem styl życia, międzynarodowa populacja, czy też niesamowita równowaga między nowoczesnością a historią, Hiszpania oferuje studentom międzynarodowym takim jak Ty doświadczenie życia!