Pomocne techniki szybkiego czytania

Ruchy rąk mogą bardziej zaszkodzić ludziom, niż im pomóc. Dodając inny komponent do odczytu, po prostu dodajesz kulę, która może faktycznie spowolnić, a nie pomóc Ci w szybszym poruszaniu się. Dodatkowo sposób, w jaki przewracasz strony tego, co czytasz, może również spowodować, że będziesz czytać powoli, a także zmniejszyć swoje zrozumienie. Istnieje również wiele pomocnych technik, które można wykorzystać do poprawy czytelności.

Wskazywanie

Wskazywanie jest wtedy, gdy używasz dłoni, palca, ołówka lub innego przedmiotu jako urządzenia, które pomoże Ci utrzymać się na linii. Jest to jednak niepotrzebne i prowadzi do marnotrawstwa energii. Cała strona powinna być otwarta i dostępna dla Ciebie, kiedy czytasz, abyś mógł poprawić swój wizualny zgryz, a nie ograniczać się do jednej linii, na której jesteś. Jeśli masz trudności z przełamaniem tego nawyku, być może będziesz musiał dosłownie usiąść na rękach podczas czytania, aż będziesz mógł czytać bez użycia rąk.

Jest to nawyk, który jest często zalecany przez ekspertów od szybkiego czytania, jednak jest to nawyk, którego najlepiej unikać. Za każdym razem, gdy okładasz stronę, czy to ręką, czy kartą, ograniczasz możliwość pełnego zrozumienia drukowanego materiału. Każdy ruch dłoni lub palca po prostu odwraca uwagę.

Powolne przewracanie strony

Ten aspekt może wydawać się trywialny, ale było kilka obserwacji, które powolne przewracanie stron czyni nieefektywnymi czytelnikami. Czytnik średni trwa cztery sekundy, aby przewrócić stronę i wznowić czytanie. Jest to tyle samo czasu, ile potrzeba na przeczytanie całej strony przez wiele osób szybko czytających. Powolne przewracanie stron może łatwo doprowadzić do tego, że czytelnik nie tylko będzie powoli czytać, ale również wpłynie na tempo rozumienia tekstu. Jeśli przewrócenie strony zajmie Ci cztery sekundy, wówczas powoduje to kilkuminutową stratę czasu podczas czytania dowolnego rodzaju materiałów.

W idealnym świecie książki byłyby drukowane na ciągłym arkuszu, ale to utrudniłoby bibliotekom i księgarniom przechowywanie książek. Myśl pisarza nie kończy się na końcu każdej strony, co utrudnia utrzymanie dobrego zrozumienia tego, co czytasz, zwłaszcza jeśli przewracanie strony zajmuje Ci cztery sekundy.

Jednym ze sposobów na przyspieszenie przewracania strony jest „zepsucie” pleców książki. Pozwala to na szybkie przewracanie stron. Trzymając książkę obiema rękami, zginamy ją siłowo i wielokrotnie, tak aby okładki stykały się ze sobą z tyłu.

„Łamanie” powinno być wykonywane co 10 do 15 stron. Proces rozluźnia oprawę i pozwala na płaskie ułożenie stron. Dzięki temu nie musisz trzymać stron, co sprawia, że obracanie ich jest bardziej czasochłonne. Oczywiście, chcesz tylko złamać grzbiet książek, które posiadasz. Proces ten jest zazwyczaj wymagany tylko w przypadku papieru, ponieważ twarda okładka leży płasko na swoim miejscu.

Skanowanie

Skanowanie jest przeciwieństwem skimmingu. W rzeczywistości cały czas skanujesz materiały do czytania; prawdopodobnie nie znasz nazwy tego, co robisz. Istnieje kilka rodzajów materiałów do czytania, które będą skanowane, w tym:

Odtłuszczanie i skanowanie może również odbywać się ręcznie. Możesz przeszukiwać nagłówki gazety, ale możesz zeskanować artykuł w poszukiwaniu konkretnych szczegółów, które na Ciebie wyskoczą.

Skanowanie może być wykonane bardzo szybko, tak szybko, jak 1500 słów na minutę. Ponieważ zazwyczaj szukasz konkretnego szczegółu lub faktu w tym, co skanujesz, prawdopodobnie będziesz miał dobre zrozumienie tego, czego szukasz, jak również.

Pomijanie

Pomijanie podczas czytania oznacza, że nie czytasz całej sekcji. Kiedy pomijasz w dowolnym momencie czytania, to prawdopodobnie jest to materiał, który jest niepotrzebny lub po prostu wypełniacz. Wykwalifikowany czytelnik dokładnie wie, kiedy można bezpiecznie pominąć sekcję.Pomijanie jest odczytem selektywnym w pewnym sensie.

Jeśli czytasz kilka różnych materiałów do czytania w czasie, to prawdopodobnie masz dużo do pominięcia podczas czytania. Na przykład, jeśli czytasz gazety, strony internetowe lub czasopisma na dany temat z wieloma takimi samymi głównymi faktami lub punktami w nich, to prawdopodobnie możesz pominąć czytanie kilku części materiału razem. Podgląd i skimming pomagają również w identyfikacji obszarów, które można bezpiecznie pominąć.

Wdrażanie szybkiego czytania w życie codzienneNie ma sensu uczyć się szybkiego czytania, jeśli nie można go wdrożyć w życie codzienne. Czyż nie byłoby wspaniale, gdybyś mógł dokończyć poranną gazetę? Czyż nie byłoby wspaniale, gdybyś mógł przeczytać powieść od początku do końca w rozsądnym czasie i zapamiętać, o czym właściwie była ta historia? Twój sposób myślenia w codziennym czytaniu może mieć duży wpływ na to, jak szybko i skutecznie potrafisz czytać. Jednakże, jeśli skutecznie wdrażasz swoje nowe umiejętności w zakresie szybkiego czytania, będziesz w stanie sprawić, że codzienne czytanie czegoś, na co niecierpliwie czekasz, a nie strach.

Szybkie czytanie

Jeśli chodzi o komunikację biznesową, najprawdopodobniej masz do czynienia z różnymi długościami i formatami. Prawdopodobnie widzisz wszystko, od notatek i listów do raportów i polityk. Niektóre z nich mogą być interesujące, podczas gdy inne są okropne i ponure. Tak czy inaczej, szybkie czytanie nie zawsze polega na czytaniu tych dokumentów tak szybko, jak to możliwe, ale szybkie czytanie niektórych części, podczas gdy czytanie innych części powoli pomoże Ci zrobić jak najwięcej i uzyskać jak najwięcej z czytania.

Szybkie odczytywanie wiadomości e-mail

Poczta elektroniczna jest dziś regularną częścią biznesu i życia. Prawdopodobnie otrzymujesz setki wiadomości e-mail każdego dnia od różnych osób, w tym pracowników, klientów i klientów. Oto cztery wskazówki, które pomogą Ci zarządzać skrzynką odbiorczą.1. Spójrz, kto to jest i kto to wysłał. 2. Spójrz na temat line.3. Podgląd komunikacji przed przeczytaniem jej w całości.4. Wykorzystanie technik szybkiego czytania, takich jak wyszukiwanie słów kluczowych, zwrotów na ekranie.Wreszcie, wykorzystanie efektywnych tematów w wysyłaniu wiadomości e-mail tak, że po otrzymaniu odpowiedzi, będziesz automatycznie wiedzieć, że odpowiedź jest taka, którą będziesz chciał przeczytać w całości. W wierszach tematu wiadomości e-mail można również określić, czy należy od razu przeczytać wiadomość e-mail, czy też można poczekać, aby przeczytać ją później.

Jak przyspieszyć czytanie stron internetowych?

Czy jesteś badania dla szkoły lub po prostu Googling coś dla swojej wiedzy, to musisz nauczyć się czytać szybko online. Sieć jest doskonałym źródłem informacji na różne tematy, ale często może zająć wiele godzin czytania, aby znaleźć to, czego szukasz, jeśli nie wiesz, jak to zrobić skutecznie.Podczas wyszukiwania w sieci, trzeba pasza dla informacji w skuteczny sposób. Foragery internetowe są wyszukiwarkami informacji, które bezwzględnie poszukują tego, czego szukają i faktycznie wykorzystują doskonałe umiejętności szybkiego czytania, podczas gdy to robią. Skimują i skanują to, czego szukają, a kiedy go znajdą, czytają, co jest dostępne, a następnie kontynuują polowanie. Kiedy szukasz w sieci, jest tak wiele informacji do wchłonięcia, że nie ma sposobu, aby można było przeczytać wszystko, więc trzeba być skutecznym.Właściwe wyszukiwanie online może również pomóc. Zawsze używaj wyszukiwarki i używaj precyzyjnych słów kluczowych. Nie ma powodu, by używać małych słów, takich jak „i” lub „w”. Faktycznie to w internecie słowa te są referowane jako „słowa stop”. Dzieje się tak dlatego, że wyszukiwarki nie indeksują tych słów, a jedynie indeksują te słowa, które są dłuższe i mają znaczenie. Pokazuje to, że słowa kluczowe mają zastosowanie nie tylko w odczytywaniu prędkości, ale również w wyszukiwaniu w sieci. Używanie tych słów w poszukiwaniu i czytaniu pozwala na skuteczne działanie w dwóch obszarach życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.