Studia w Korei Południowej

Chcesz studiować w Korei? Oto praca badawcza na temat tanich uniwersytetów koreańskich dla studentów zagranicznych z opłatami za czesne, wymogiem posiadania koreańskiej wizy studenckiej i sposobu ubiegania się o nią, kosztów utrzymania w Korei oraz sposobu uzyskania ubezpieczenia zdrowotnego. Proszę czytać dalej…

O Korei Południowej

Pod względem geograficznym Korea Południowa znajduje się w środkowej części Azji Wschodniej i odegrała ważną rolę w dalszym rozwoju technologicznym i gospodarczym regionu. Znany ze swojego przemysłu zaawansowanych technologii i międzynarodowego sukcesu takich firm jak Samsung, Hyundai, Kia i LG, kraj ten jest również bogaty w historię i posiada szereg uderzających cech geograficznych.

Korea Południowa bardzo ceni sobie edukację i badania naukowe i intensywnie inwestuje w te dziedziny. Nic dziwnego, że Korea Południowa stała się 13. co do wielkości gospodarką świata i trzecią co do wielkości gospodarką w Azji.

To właśnie te inwestycje i wzrost w dziedzinie innowacji i technologii sprawiły, że kraj ten jest znany jako jedna z czterech gospodarek azjatyckich Tygrysów, obok Hongkongu, Singapuru i Tajwanu.

Przeczytaj też; /podczas uniwersytetów w Grecji – z opłatami eksploatacyjnymi, kosztami utrzymania i wymogami związanymi z przyjęciem/

Procedura ubiegania się o koreańską wizę studencką

Jako studenci zagraniczni, którzy chcą studiować w Korei Południowej, zazwyczaj muszą uzyskać wizę na regularny program edukacyjny (D-2).

W pewnych okolicznościach (zazwyczaj, gdy kurs koncentruje się na szkoleniu technicznym i / lub nie odbywa się w akademickim instytucie badawczym) możesz potrzebować wizy na szkolenie ogólne (D-4). W razie wątpliwości, międzynarodowe biuro Twojej uczelni będzie w stanie udzielić Ci porady.

Wniosek o wydanie wizy należy złożyć w ambasadzie Korei Południowej w swoim kraju. Zazwyczaj wymagane jest złożenie następujących dokumentów;

W niektórych przypadkach możesz ubiegać się o certyfikat potwierdzający wydanie wizy, aby uprościć i przyspieszyć proces składania wniosków. Można je złożyć w miejsce dokumentów potwierdzających przyjęcie, zaświadczenia o wykształceniu i weryfikacji finansowej, ale wymaga ono sponsorowania przez osobę z Korei Południowej. Certyfikaty są wydawane przez koreańskie biura imigracyjne i są ważne przez trzy miesiące.

Opłaty za naukę

Jedną wielką zaletą studiowania na południowokoreańskim uniwersytecie jest to, że czesne jest takie samo dla studentów krajowych i zagranicznych; jest to częścią narodowego planu przyciągnięcia do kraju większej liczby studentów zagranicznych. Opłaty te będą się różnić w zależności od kursu i uczelni.

Studia licencjackie na uczelni publicznej kosztują od 2000 USD do 4 500 USD na semestr (z naukami humanistycznymi na dole i medycyną na górze). Na prywatnej południowokoreańskiej uczelni opłaty szacowane są od 3 000 do 6 000 USD za semestr.

Średnie roczne czesne na 16 międzynarodowych uniwersytetach w Seulu wynosi 6 800 USD. Aby obliczyć całkowity koszt, należy pamiętać, że w każdym roku akademickim są dwa semestry, a południowokoreańskie studia licencjackie trwają zazwyczaj cztery lata (lub sześć lat dla takich przedmiotów jak medycyna i stomatologia).

Przybycie do Korei Południowej

Uzyskanie ubezpieczenia zdrowotnego

W celu uzyskania ubezpieczenia zdrowotnego należy zarejestrować się w biurze Krajowej Korporacji Ubezpieczeń Zdrowotnych, dostarczając dokumenty potwierdzające pobyt, zatwierdzenie wizy i status studenta. Ubezpieczenie to uprawnia do leczenia we wszystkich szpitalach w Korei Południowej i kosztuje około â©21,000 (20$ miesięcznie), chociaż cena może się różnić w zależności od statusu zatrudnienia.

Rejestracja w Urzędzie Imigracyjnym

W ciągu 90 dni od daty przyjazdu do Korei Południowej będziesz musiał (lub zatwierdzony przedstawiciel Twojej uczelni) odwiedzić biuro imigracyjne, które nadzoruje Twój region, aby otrzymać Kartę Rejestracyjną Cudzoziemca, którą będziesz musiał mieć przy sobie przez cały czas pobytu.

Opłata za to wynosi â©10,000 (około 10 dolarów) i będziesz musiał przedstawić zaświadczenie o przyjęciu na studia, paszport oraz zdjęcie w rozmiarze paszportu jako część swojej aplikacji.W tym momencie należy również powiadomić ambasadę swojego kraju w Korei Południowej o swoim przybyciu.

Jeśli chcesz wyjechać i ponownie przyjechać do Korei Południowej w trakcie studiów, musisz za pośrednictwem swojej uczelni złożyć formularz zgłoszeniowy, potwierdzający Twój tymczasowy wyjazd. Nieobecność w okresie ważności wizy nie powinna zazwyczaj przekraczać 30 dni, ale wyjątek stanowią podróże wymagane do przeprowadzenia badań w ramach doktoratu lub pracy na konferencjach międzynarodowych.

W takich przypadkach będziesz musiał przedstawić potwierdzenie celu tych nieobecności wraz z listem przewodnim od swojego przełożonego.