Koszty utrzymania dla studentów zagranicznych w Wielkiej Brytanii

Dla studentów z zagranicy, czesne za studia licencjackie wynosi około 8,000 – 30,000 funtów rocznie za studia dzienne. Należy pamiętać, że wyższy zakres jest dla stopni medycznych w najlepszych college’ach. Jednakże, średnio, międzynarodowe opłaty za studia licencjackie wynoszą około £12,000 na rok.

W przypadku studiów podyplomowych średnie czesne dla studentów z zagranicy za studia dzienne waha się od 10.000 do 13.000 funtów rocznie. W przypadku programów laboratoryjnych i badawczych średnie roczne opłaty wynoszą 14.000 funtów. Dla kierunków medycznych średnia wartość wynosi 21,000 funtów.

Jeśli chodzi o koszty utrzymania, koszty te będą się znacznie różnić w zależności od stylu życia, nawyków żywieniowych i budżetu. Koszty te są podawane według miesiąca. Możesz obliczyć swoje szacunkowe koszty w oparciu o to, jak długo będziesz w Wielkiej Brytanii.

Zalecana ilość

UK Visa and Immigration wymaga, abyś miał budżet w wysokości £1,020 miesięcznie na studia w Londynie. Kwota ta jest dodatkiem do opłat za studia. Jest to minimalna kwota, którą musisz wykazać, aby otrzymać wizę na studia w Londynie. W przypadku innych miejsc w Wielkiej Brytanii, kwota ta będzie niższa. Jeśli studiujesz w college’ach poza Londynem, będziesz potrzebował minimalnej kwoty 820 funtów miesięcznie, zgodnie z wnioskiem o wizę brytyjską i imigrację. Średni czynsz za zakwaterowanie wynosi £150 na tydzień. UKVI szacuje również, że oprócz czynszu, będziesz potrzebował około £104 tygodniowo na pokrycie kosztów utrzymania. Kwota ta będzie się różnić w zależności od Twojego stylu życia i będzie zależeć od tego, jak bardzo się socjalizujesz.