KOSZT STUDIÓW W USA

W tym artykule odpowiemy na pytanie: Ile kosztują studia w USA dla studentów z Indii? USA jest zawsze pierwszym miejscem, w którym studenci z całego świata wybierają studia wyższe.

Nie tylko wyższe studia, ale także kursy szkolne i podyplomowe cieszą się dużym zainteresowaniem na uniwersytetach w USA. Choć studiowanie tutaj jest bardzo kosztowne w porównaniu z innymi krajami, takimi jak Wielka Brytania, Kanada, Australia, Europa i wiele innych.

System edukacji uniwersyteckiej w USA

Wyższe uczelnie wspólnotowe

Kolegium wspólnotowe zapewnia stopnie naukowe i certyfikaty w określonych dziedzinach. Oferuje 2 lata studiów, co jest ścieżką dla 4 lat studiów licencjackich. Wow, to jest tanie! z mniejszymi opłatami za naukę i wiele opcji kursów, międzynarodowi studenci dostają absolwentów community college w USA. Opłata za studia w college’u dla studentów międzynarodowych jest bardzo niska.

Wyższe uczelnie publiczne/uniwersytety

Wyższe uczelnie publiczne są finansowane głównie przez rząd stanowy. Rząd zapewnia wystarczające środki finansowe i pobiera od studentów mniej opłat za naukę. Istnieje ponad 100 amerykańskich uniwersytetów publicznych, które są na najwyższym poziomie. Zapewniają one wszystkie 4-letnie studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie.

Prywatne szkoły wyższe/uniwersytety

Prywatne szkoły wyższe / Uniwersytety prowadzone z własnych środków, więc polegają na opłatach za naukę studentów. Prywatne uczelnie są drogie.

Poniżej podano średnie czesne na uczelniach wyższych Wspólnoty oraz na uniwersytetach publicznych i prywatnych:

Ile kosztują studia w USA dla studentów z Indii?

Tutaj przedstawimy Państwu szczegółowy koszt nauki w USA w zakresie opłat za kurs, wymaganych kosztów, a także przedstawimy tabelę porównawczą. Jeśli więc oczekujemy podziału przybliżonego kosztu studiów na uniwersytetach w USA na 2, 3 lub 4 lata studiów licencjackich i magisterskich, prosimy zapoznać się z poniższą tabelą:

Jaki jest koszt studiów na uniwersytetach w USA?

Wyżej wymienione koszty zawsze różnią się w zależności od uniwersytetu lub uczelni. Jest to jednak ogólny szacunek, który da Ci wgląd w szczegółową strukturę opłat. Oszacowanie podane tutaj jest zasadniczo dla okresu trwania kadencji od 2 do 4 lat. Również w kolejnych akapitach porównamy go z opłatami za studia w strukturze opłat uniwersytetów w innych krajach.

Ile kosztuje ukończenie studiów licencjackich w USA?

Koszt studiów licencjackich w USA dla studentów międzynarodowych: Studia licencjackie trwają około 3 lat, średni koszt studiów w USA wynosi 39.309,21 dolarów, a kurs inżyniera około 4 lat, średni koszt studiów wynosi 52.412,28 dolarów.

Powyższe opłaty obejmują wyłącznie koszty nauki, a nie koszty związane z książkami, wyżywieniem, zakwaterowaniem i podróżą. Tak więc zanim zaplanujesz studia na miejscu, otrzymujesz jasną wycenę, a także możesz zrezygnować z różnych pożyczek na studia, egzaminów stypendialnych i innych świadczeń dostępnych dla danego kierunku i uczelni. Jeszcze jedna rzecz, którą należy wziąć pod uwagę, to koszt przed złożeniem wniosku i koszt po złożeniu wniosku, który obejmuje koszt złożenia wniosku, opłaty egzaminacyjne i wiele innych wydatków.

Ile kosztuje zrobienie master’s w USA?

Koszt uzyskania tytułu magistra w USA dla studentów zagranicznych: Studia magisterskie trwają około 2 lat, a średnie opłaty za studia wynoszą 30.000 dolarów, co jest zmienne w zależności od kierunku studiów. W przypadku przedmiotów naukowych, koszt jest nieco wyższy, ponieważ wiele praktycznych eksperymentów i surowców jest do tego potrzebnych.

Ile kosztuje każdy kurs w USA?

Tutaj przedstawiamy opłaty za kursy z innym strumieniem programów w USA:

MS Opłata za kurs w USA

Studia magisterskie w USA są drogie, a opłata za kurs różni się w zależności od przedmiotu, a także nieznacznie w zależności od uczelni. Średnia opłata za kurs może być szacowana na 70 000 dolarów.

Opłata za kursy pilotażowe w USA:

To ciekawy kurs. Dla studentów zagranicznych koszt może wynosić średnio 10.000 dolarów. To znowu różni się w zależności od segmentu i domu szkoleniowego.Ale to jest podstawowy koszt dla międzynarodowych studentów, aby uzyskać licencję pilota USA.

Hostessa lotnicza Opłata za kurs w USA:

Jest to jeden z najbardziej wymagających kursów, głównie dla studentek. Średni koszt studiów wynosi 30.000 dolarów. Obecnie istnieją trzy segmenty tego stopnia: dyplom, dyplom i zaawansowany dyplom.

Opłata za kursy medyczne w USA:

Jako jedna z najbardziej prestiżowych dyscyplin studiów, jej średni koszt w USA wynosi około 61000 dolarów. Znowu różni się w zależności od uczelni. Minimalny koszt to 50000 dolarów.

Opłata za kurs MBA w USA:

Średni koszt może wynosić około 60.000 dolarów. Może się on wahać nawet do 70 000 dolarów.

Opłata za kurs informatyki w USA:

Opłata za kurs informatyki na poziomie licencjackim może wynosić średnio – 50.000 dolarów.

Opłata za kursy BBA w USA:

Ten średni koszt studiów w USA dla programów BBA wynosi około 50000 dolarów.

Opłata za kursy inżynierskie w USA:

Na studia inżynierskie w USA wymagane czesne wynosi 69.000 dolarów.

5 najlepszych kursów studiów w USA dla studentów z Indii:

Oto 5 najlepszych kierunków studiów w USA, na które chce się wybrać jak najwięcej studentów:

Na powyższym wykresie można znaleźć najbardziej wymagające przedmioty, które są średnią liczbą studentów międzynarodowych, którzy uczestniczą w tych kursach. Oprócz tego istnieje kilka kursów zawodowych i akademickich, na które studenci czekają. W następnym akapicie przedstawimy Państwu szczegółowe informacje na temat wszystkich tych kursów, a także przegląd wszystkich charakterystycznych nurtów.

Opłaty na uniwersytetach amerykańskich w porównaniu z innymi krajami?

Zgodnie z powyższym wykresem koszt studiów w USA jest porównywany z innymi krajami, w których znajdują się uczelnie amerykańskie. Choć inne kraje mają znacznie niższą strukturę opłat, to jednak większość studentów stawia uczelnie z USA na pierwszym miejscu. Kiedy różnicuje się opłaty, trzeba zrozumieć dwa poziomy uczelni oferujących kursy dla studentów. Niektóre są uczelniami publicznymi, a inny segment to prywatne uczelnie nienastawione na zysk. Najwyższe uczelnie znajdują się w drugiej kategorii uniwersytetów prywatnych lub nienastawionych na zysk. Dla porównania, ich opłaty są wyższe od opłat pierwszego typu.