Koszt studiów w Japonii dla studentów zagranicznych

Opłaty mogą obejmować książki lub materiały do nauki, ubezpieczenie studenckie i inne. Aby dowiedzieć się więcej na temat opłat za naukę w tych szkołach, prosimy o kontakt w celu uzyskania pomocy. Podane dane dotyczące opłat mogą posłużyć jako wskazówka co do tego, ile mogą kosztować inne szkoły, a teraz możesz przynajmniej zastanowić się, ile będziesz wydawał co miesiąc lub rok, kiedy będziesz studiował w Japonii.Â

Kiedy już wybierzesz szkołę języka japońskiego, to jest jeszcze jedna rzecz, którą powinieneś rozważyć, zakwaterowanie.

Zakwaterowanie

Istnieje kilka rodzajów zakwaterowania do wyboru, które są przeznaczone dla studentów międzynarodowych. Jednakże, jeśli jesteś w metropolii, tak jak w Tokio, oczekuje się, że będzie ono droższe w porównaniu z tymi miejscami, które nie znajdują się w pobliżu miasta.

Musisz zastanowić się nad uzyskaniem zakwaterowania, które nie jest zbyt odległe od szkoły, do której zostałeś zapisany, aby uniknąć ogromnych wydatków na transport.

Możesz sprawdzić pokój prywatny lub współdzielone domy online, możesz też sprawdzić w szkole, ponieważ wiele z nich oferuje internaty dla studentów międzynarodowych. Zwróć uwagę, że zazwyczaj proszą o opłatę rezerwacyjną w wysokości 20,000 JPY, a rezygnacja nie podlega zwrotowi.Â

Pozostałe wydatki

Inne dodatkowe wydatki to jedzenie, transport, telefon komórkowy, ubezpieczenie zdrowotne, materiały do nauki, wydatki osobiste i inne. Powinny one być uwzględnione w miesięcznym planie budżetowym, aby utrzymać wydatki w ramach finansów podczas studiów za granicą.

Biorąc pod uwagę koszty utrzymania, należy szukać idealnej lokalizacji, która pasuje do twojego budżetu lub stylu życia. Poniższy przykład pokazuje przegląd miesięcznych kosztów utrzymania podczas studiów za granicą w Japonii, w trzech różnych miejscach.

Są sposoby na utrzymanie się w ramach swojego budżetu. Zacznijmy od wyboru lokalizacji szkoły, takich jak Sapporo, Nagano, Kyoto i Fukuoka, które pomogą Ci obniżyć koszty nauki. Najlepiej byłoby, gdyby wybrana przez Ciebie szkoła osiedliła się w mniej kosztownym miejscu w Japonii.

Innym sposobem na ograniczenie wydatków jest wybór zakwaterowania, które odpowiada twojemu budżetowi. Zamiast wynajmować prywatny pokój lub mieszkanie, możesz alternatywnie wybrać wspólne akademiki, które są oferowane przez szkoły. Niektóre szkoły językowe oferują zakwaterowanie, więc lepiej je sprawdzić.

Gotowanie jedzenia zamiast jedzenia w restauracji również może cię uratować. Oszczędności można wykorzystać na inne wydatki osobiste, takie jak zakupy spożywcze, pielęgnację osobistą, opiekę zdrowotną i inne. Poza tym, możesz spróbować kupić pakowane jedzenie na rynku, które jest bardziej przystępne cenowo i bardzo wygodne.

Z drugiej strony, możesz podjąć pracę w niepełnym wymiarze godzin, aby pokryć swoje codzienne wydatki. Jednak tylko studenci, którzy posiadają ważną wizę, mogą pracować jak wiza studencka lub wiza na wakacje robocze i inne ważne wizy. Pamiętaj, że wizy studenckie lub turystyczne nie są dozwolone do pracy w niepełnym wymiarze czasu pracy.

Jeśli posiadasz jedną z tych wiz, które pozwalają na pracę w Japonii, to przed podjęciem pracy w niepełnym wymiarze czasu pracy uzyskaj pozwolenie na pracę w biurze imigracyjnym. Należy wziąć pod uwagę, że nie należy brać pod uwagę miejsc pracy, które są zabronione dla studentów. Ponadto, nie należy pracować więcej niż dozwolona liczba godzin tygodniowo dla studentów, która wynosi 28 godzin i 40 godzin podczas przedłużonego urlopu.

Jak ubiegać się o pracę w niepełnym wymiarze godzin w Japonii? Sprawdź ten artykuł: „Jak ubiegać się o pracę w niepełnym wymiarze godzin w Japonii”

Chociaż Japonia jest uważana za kraj drogi, można mądrze zarządzać swoimi finansami, unikając niepotrzebnych wydatków, takich jak wyjście do centrum handlowego, zakupy, kupowanie niezbyt ważnych pracowników, itp. A jeśli chcesz odwiedzić niektóre miejsca turystyczne, upewnij się, że masz jakieś dodatkowe fundusze lub możesz przyłączyć się do zajęć kulturalnych w swojej szkole, która jest tańsza.

Jest to typowe dla studentów, którzy chcą studiować japoński w Japonii, aby wstępnie określić koszt nauki. Dlatego też, rozważenie w pierwszej kolejności lokalizacji szkoły byłoby bardzo pomocne, ponieważ mogłoby to być podstawą dla wszystkich innych możliwych wydatków.Upewnij się, że przeprowadzisz dokładne badania, zanim wyciągniesz wnioski.

Jeśli jednak nadal nie stać cię na to, to spróbuj poszukać stypendiów. Niektóre instytucje w Japonii oferują program stypendialny na naukę języka japońskiego, ale zostaną one zakwalifikowane tylko wtedy, gdy spełnią wymagania.