Jak powinienem przygotować się do testów i egzaminów końcowych?

1. Trzymaj się swojej pracy. Jeśli regularnie uczęszczasz na zajęcia, nadążasz za odczytami i skrupulatnie robisz notatki, nauka może być stosunkowo bezbolesnym procesem. Upewnij się, że regularnie przeglądasz i rozwijasz notatki z zajęć w ciągu całego semestru. Zastanów się nad opracowaniem glosariusza lub zbioru karteczek z notatkami do przeglądania słownictwa w każdej klasie. Wielu studentów uważa, że przygotowanie się do zajęć indywidualnych przez 60-90 minut dziennie, pięć lub sześć dni w tygodniu, zostawi ich dobrze przygotowanych w czasie egzaminu. Aby pomóc studentom w organizacji zajęć w czasie finałów, opracowaliśmy kilka narzędzi do zarządzania czasem, które są dołączone do tej strony.

2. Nie wskakuj w ostatniej sekundzie. Rozbudowując nasz poprzedni wpis, spróbuj uczyć się przez 60-90 minut dziennie przez tydzień, aż do egzaminu. Osoby całonocne po prostu nie pracują dla większości ludzi, a studenci doświadczają malejących zwrotów ze swoich wysiłków, gdy próbują studiować przez cztery i pięć godzin z rzędu.

3. Wykonaj test. Tak wiele podręczników nauk społecznych, przyrodniczych i obcojęzycznych zawiera setki pytań na końcu rozdziałów, na które nigdy nie ma odpowiedzi. Dlaczego nie odłożyć godziny i spróbować odpowiedzieć na te pytania na papierze bez użycia swoich notatek? Jeśli zrobisz test próbny na 3-4 dni przed egzaminem, będziesz wiedział, gdzie się skupić na nauce. Możesz również zwalczyć drżenie przed egzaminem, demonstrując sobie, co wiesz. Jeśli chodzi o nauki humanistyczne, spróbuj odpowiedzieć na kilka potencjalnych pytań esejowych na podstawie zamkniętej książki i zobacz, jak sobie radzisz. Innym prostym sposobem na przeprowadzenie kpiącego testu jest poproszenie przyjaciela lub kolegi z klasy o przeprowadzenie ustnego quizu na podstawie koncepcji zawartych w podręczniku lub w jednej z notatek.

4. Nie należy wykonywać wielu zadań podczas nauki. Odłóż czas na naukę z wyprzedzeniem, a następnie kontynuuj ją. Dla większości osób oznacza to opuszczenie pokoju w akademiku i wyłączenie elementów rozpraszających wzrok/słuch, w tym iPodów, Facebooka i muzyki z tekstem.

5. Jeśli masz jakieś pytania, idź do swojego profesora lub opiekuna co najmniej trzy dni przed egzaminem. Jeśli wcześniej zdałeś/aś kpiący test, będziesz mógł/a pójść do biura z planem zajęć.

6. Zastanów się, jakie mogą być pytania pisemne na egzaminie; Zarysuj każdy potencjalny esej jako formę pretestu i praktyki.

7. Znajdź grupę oddanych studentów, z którymi możesz studiować. Sesja grupowa to idealny czas, aby przejrzeć i porównać notatki, zadać sobie nawzajem pytania, wyjaśnić sobie nawzajem pomysły, omówić zbliżający się egzamin i trudne koncepcje oraz, w razie potrzeby, przekazać zadania związane z nauką. Ustalcie program i konkretne ramy czasowe sesji nauki w grupie, aby wasza wspólna praca nie odbiegała od tematu.

8. Trzymaj uszy otwarte w klasie. Twój profesor czasem od razu wyjdzie i opowie ci o egzaminie lub przedstawi strategie nauki. Musisz być na zajęciach codziennie, aby otrzymać taką pomoc. Jest to szczególnie ważne w obliczu zbliżających się testów i egzaminów końcowych. Dokładnie korzystajcie z arkuszy przeglądowych.

9. Codziennie przeglądaj notatki z zajęć. Dodawaj słowa kluczowe, podsumowania, mapy pomysłów, wykresy, schematy, punkty dyskusyjne i pytania w stosownych przypadkach. Poświęć czas na uporządkowanie notatek z wykładów po zajęciach, dodając kluczowe przykłady z laboratoriów i odczytów z kursów.

10. Róbcie notatki z odczytów kursu. Powinieneś również regularnie przeglądać te notatki. Ponownie, jeśli to możliwe, stwórz wizualne ulepszenia (np. porównaj/skontrastuj wykresy, linie czasowe, itp.). Korzystaj zarówno z notatnika kursu, jak i z marginesów tekstu, aby zapisać cenne informacje. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszych wpisach w lekturze.

11. Upewnij się, że masz dużo snu. Godziny snu to często czas, w którym całkowicie syntetyzujemy informacje, zwłaszcza tematy, które omawialiśmy w ciągu kilku godzin przed snem. Chcesz być jak najświeższy i w pełni zaangażować swoją pamięć roboczą, kiedy przystępujesz do egzaminu. Nie przestawaj też ćwiczyć ani poświęcać czasu dla siebie, nawet w czasie egzaminu końcowego.

12. Znajdź sposób na zastosowanie materiałów z klasy.Pomyśl o tym, jak tematyka kursu odnosi się do Twoich osobistych zainteresowań, problemów i kontrowersji społecznych, kwestii poruszanych na innych zajęciach lub różnych doświadczeń w Twoim życiu.

Zobacz: Profesjonalne korepetycje z polskiego

Dobre wyniki na egzaminie

1. Wypracować dobry „poranek”. Zjedzcie zdrowe śniadanie. Jeśli muzyka sprawia, że idziesz, idź i zagraj coś dobrego. Zróbcie trochę ćwiczeń fizycznych, nawet jeśli jest to krótki odcinek lub energiczny spacer. Jeśli czujesz się zdenerwowany, zapisz swoje lęki na papierze lub użyj wyobraźni umysłowej, aby wyobrazić sobie, że robisz coś, co ci się podoba, a następnie zastosuj te uczucia do egzaminu. Pomyśl o przygotowaniu się jak sportowiec przed zawodami lub muzyk przed występem.

2. Kiedy po raz pierwszy otrzymasz egzamin, spójrz na cały test zanim zaczniesz. Stwórzcie plan ataku. Zapisz wszystkie kluczowe terminy i formuły, które będą Ci potrzebne przed rozpoczęciem. Pomyśl o tym, jak wykorzystasz przydzielony ci czas.

3. Przeczytaj uważnie wskazówki. Jeśli coś nie ma dla ciebie sensu, zapytaj profesora. Pamiętaj, że wiele pytań na poziomie college’u ma wiele zapytań lub podpowiedzi.

4. Napisz krótki zarys przed rozpoczęciem pytań esejowych.

5. Wykorzystaj proces eliminacji na pytaniach wielokrotnego wyboru i dopasowania. Ponadto, w przypadku pytań wielokrotnego wyboru, możesz chcieć najpierw omówić opcje i spróbować odpowiedzieć na pytanie samodzielnie. W ten sposób, opcje odpowiedzi będą dla Ciebie mniej mylące. Przygotowując się do egzaminów wielokrotnego wyboru, upewnij się, że jesteś świadomy kontekstu, relacji i pozycji pomiędzy pojęciami oraz wielu definicji terminów. Głębokie zrozumienie słownictwa jest kluczem do sukcesu na egzaminach wielokrotnego wyboru.

6. Pozostawienie najbardziej czasochłonnych problemów na koniec, szczególnie tych z niskimi wartościami punktowymi.

7. Skup się na pytaniu. Jeśli ukończysz test po jednym kroku, znacznie mniej prawdopodobne jest, że okaże się on przytłaczający.

8. Jeśli utkniesz na pytaniu, omiń je. Omiń pytanie, żebyś mógł do niego wrócić pod koniec egzaminu.

9. Pokaż jak najwięcej pracy. Jest to szczególnie ważne w przypadku egzaminów matematycznych. Upewnij się, że odpowiadasz na każdą część pytania.

10. Jeśli masz czas pod koniec egzaminu, wróć i zrób korektę swojej pracy i ponownie przejrzyj pytania wielokrotnego wyboru. Przed przystąpieniem do egzaminu sprawdź, czy odpowiedziałeś na każde pytanie. Ale pamiętaj, że twoja pierwsza odpowiedź jest zazwyczaj najlepszą odpowiedzią. Bądź bardzo ostrożny, aby później zmienić odpowiedzi.

11. Niektórzy ludzie odnoszą korzyści z przeprowadzenia zrzutu pamięci, gdy po raz pierwszy otrzymują test. Oznacza to, że na początku spisują oni obszerną listę pojęć, formuł, słownictwa i szczegółów, a następnie wracają do tych pomysłów w miarę postępów w teście.

12. Sprawdź, czy istnieje sposób na narysowanie obrazu lub w inny sposób stworzyć wizualny opis pytania, na które próbujesz odpowiedzieć.

13. Dążyć do tego, aby terminy i koncepcje kursów były zawarte w pisemnych odpowiedziach (oczywiście poprawnie).

Przeglądanie Twoich wyników

1. Jeśli była jakaś część egzaminu, o który walczyłeś, idź do swojego profesora. To chyba nie jest ostatni raz, kiedy zobaczysz, że koncepcja jest pokryta.

2. Trzymajcie się swoich notesów. Nigdy nie wiadomo, kiedy poznane informacje będą przydatne w innej sytuacji. Ta sama zasada odnosi się do wielu twoich książek.

3. Poświęć chwilę na przegląd swoich strategii przygotowania do testu. Weź pod uwagę, co zadziałało i co wymaga poprawy. W szczególności, poświęć chwilę, aby ocenić, czy twoja grupa badawcza była pomocna. Jeśli uważasz, że Twoje strategie przygotowania do testu potrzebują pracy, idź do swojego profesora lub do Akademickiego Biura Poradnictwa.

4. Nagradzaj się. Jeśli uczyłeś się sumiennie przez tydzień lub dłużej, powinieneś odpocząć trochę, zanim znów zaczniesz studia.